передвістка 451 градус за Фаренгейтом – 2018

[su_note note_color=”#f5816d” radius=”0″]451 градус за Фаренгейтом! Переклад виконано і озвучено[/su_note]

[su_button url=”http://dzuski.com/451-gradus-po-farengeytu-ua-2018/” target=”blank” style=”flat” size=”17″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: youtube-play” rel=”lightbox”]Дивитися 451 градус за Фаренгейтом онлайн[/su_button]

451° за Фаренгейтом (англ. Fahrenheit 451) — роман-антиутопія американського письменника Рея Бредбері в жанрі наукової фантастики. Вперше побачив світ книжним виданням у 1953 році, у видавництві «Ballantine Books».

Чому так
Назва роману посилається на температуру 451 °F (233 °C), яка, на думку Бредбері, є температурою самозаймання паперу.

Сюжет
Роман «451 градус за Фаренгейтом» розповідає про тоталітарне суспільство, в якому література знаходиться під забороною, а пожежники повинні спалювати всі заборонені книги, які виявлять, разом з будинками. Власники книг при цьому підлягають арешту, одного з них навіть відправляють до психіатричної лікарні. Автор описав людей, які втратили зв’язок один з одним, з природою, з інтелектуальним спадком людства. Люди поспішають на роботу чи з роботи, ніколи не говорячи про те, що вони думають або відчувають, розмовляючи лише про безглузді дрібниці, захоплюючись тільки матеріальними цінностями. Удома вони оточують себе інтерактивним телебаченням, яке проектує зображення відразу на стіни (в які вбудовані кінескопи), і заповнюють свій вільний час переглядом телевізійних передач, нескінченних і безглуздих серіалів. Однак «благополучна», на перший погляд, держава знаходиться на порозі тотальної руйнівної війни, якій все ж судилося розпочатися.